Standard.al

‘Zgjedhorja’/ Bylykbashi: Barra bie mbi Edi Ramën, çdo vonesë do të ketë qëllim që të provokojë krizë politike

0

Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik Oerd Bylykbashi i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se Reforma Zgjedhore duhet të miratohet brenda datës 15 korrik, sipas datave të përcaktuara.

Aristir Lumezi: Puna është se a do jetë idientifikimi biometrik. Nëse nuk realizohet, a do të hyni në zgjedhje pa identifikim.

Oerd Blykbashi: Nënkomisioneri që është i opozitës do të mbikëqyr pjesën e identifikimit biometrik. Do të bëjë gai dokumentacioni dhe tenderin do e firmosë komisioneri që është i PS. Jam i sigurt se siç kanë votat që votojnë PPP, kanë vota edhe për këtë, që është interes publik, interes për integrimin në BEBarrën e ka Edi Rama, maxhoranca.

Nëse më 15 korrik, miratohet Kodi Zgjedhor, nis edhe organizimi i KQZ me zgjedhje. Trupat mund të zgjidhen brenda korrikut, çdo vonesë është e qëllimshme. Brenda 18 prillit i bie të jetë e realizueshme. Çdo vonesë do të ketë qëllim që të provokojë krizë politike.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.