Standard.al

Tavo: Mësova me hidhërim ndarjen nga jeta të pedagogut tim, mirënjohje e thellë për sakrificat e bluzave të bardha

0

Pas lajmit te hidhur te ndarjes nga jeta te mjekut Arjan Pushi, ka shprehur ngushellimet edhe ish deputeti i LSI Vangjel Tavo.

Nepermjet nje shkrimi ne Facebook Tavo shpreh mirenjohje te thelle per perkushtimin dhe sakrificat e mjekut ne detyre.

Postimi i plote:

Mësova me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të pedagogut tim, profesorit të Fakultetit të Mjekësisë Arjan Pushi, i cili ndërroi jetë teksa luftonte në frontin e parë me COVID-19.
Mirënjohje e thellë për sakrificën e tij, përkushtimin dhe profesionalizmin, si edhe një falenderim për të gjitha bluzat e bardha, heronjtë e heshtur të këtij vendi, që po përballen në këtë betejë dhe po japin më të mirën e tyre në shërbim të njerëzve.
Ngushëllimet më të thella për familjen, miqtë dhe të afërmit.

VT

Fotografia e Vangjel Tavo - Faqja Zyrtare

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.