Standard.al

“Rama luftë të ftohtë me Prishtinën”/ Berisha: Veshi petkat e atdhetarit, në një përpjekje të dështuar si tradhtar

0

Në një lidhje Skype me “Tempora” nga Sonila Meço, ish-kryeministri Sali Berisha tha se shkuarja e Ramës në Kosovë ishte një përpjekje e dështuar Ramës duke veshur petkat e atdhetarit.

BerishaKjo është një përpjekje e dështuar e një tradhtari i kombit shqiptarit, për të veshur petkun e atdhetarit, pasi është i damkosur nga çdo shqiptar që në 6 vite bëri gjithçka kundër Kosovës. Tani përpiqet me lotët e krokodilit me komunikimin e aktakuzës për Thaçit dhe Veselit, ky përpiqet të kalojë ylberin dhe të dalë krejt tjetër. Ai mendon s’mund t’i ndihmojë, por Kosovën nuk e ndihmon dot. 

BerishaUnë jam kosovar dhe nuk do të kursehesha për ta ndihmuar, por dëmi më i madh do t’i bëhet nëse Tirana do të paraqiste lidershipin e Kosovës jo përfaqësues dhe vasalë të Tiranës, që ata s’janë. Të bashkohet në projektin e ndarjes së Kosovës dhe kufijve. Nuk ka lider në Kosovë që nuk është anetamuar me gjuhë halabaku nga Rama. Asnjë lider i Kosovës nuk ka fyer lidera të Shqipërisë. Ky i ofendoi sepse nuk pranuan skemat e Beogradit që servirte Rama. Rama ka bërë një luftë të ftohtë me Prishtinën. Ai organizoi samitin në Tiranë me Vuçiçin dhe Zaevin, duke sulmuar Kosovën dhe kryeministrin e Kosovës, sepse nuk pranonin mini-Jugosllavinë e re. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.