Standard.al

Ndarja nga jeta e mjekut Pushi, Manjani: Lajm shumë i hidhur, virusi është ende agresiv midis nesh

0

Ylli Manjani ka reaguar pas ndarjes nga jeta te mjekut Arjan Pushi, si pasoje e infektimit me covid-19.

Nepermjet nje shkrimi ne Facebook Manjani shkruan se edhe pse nuk e njihte personalisht mjekun Pushi, ky lajm e ka hidheruar pa mase.

Postimi i plote:

Nuk e kam njohur doktorin që ndërroi jetë sot nga COVID, por kam një ndjesi shumë të hidhur.

Jeta e cilitdo vlen pa dyshim, por një mjek në kulmin e moshës humb jetën është e trishtë. Një mjek profesionist i QSUT, pa sëmundje të tjera bashkshoqëruese humb jetën.

Lajm i hidhur shumë!

Njëkohësisht, ky lajm është një alarm i fortë që virusi jo vetëm nuk iku nga quarantina e gjatë dhe e dhunshme, por është prezent midis nesh po aq agresiv.

Askush di asgjë për këtë situatë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.