Standard.al

‘Kushtetuesja’, Ruçi në Presidencë pas thirrjes së Metës, çfarë pritet të ndodh

0

Presidenti Ilir Meta dhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi do të zhvillojnë një takim në Presidencë në orën 12:30.

Në fokus të takimit të tyre është diskutimi i raportit të fundit të Venecias për emërimet në Kushtetuese.

Tre ditë më parë Ilir Meta e ftoi zyrtarisht Ruçin për takim.

Meta: Për të zhvilluar një takim duke filluar nga e hëna në mënyrë që në Shqipëri, reforma në drejtësi të fitojë shpejtësinë e humbur.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.