Standard.al

62 viktima/ Covid-19, humbasin jetën në Infektiv edhe 3 qytetar…

0

Tre qytetarë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit.

Sipas të dhënave zyrtare, viktimat janë nga Tirana dhe Durrësi.

Deri me tani jane shenuar 62 viktima ne nga koronavirusi Covid-19.

Njoftimi zyrtar:

MSH: Fatkeqësisht, megjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 3 qytetarë e kanë humbur betejën me Covid19 në 24 orët e fundit.

Një 44-vjeçare nga Durrësi, një pacient 71-vjeçar nga Tirana dhe një pacient 85-vjeçar gjithashtu nga Tirana.

Të 3 pacientët kishin disa sëmundje bashkëshoqëruese dhe nuk kanë mundur dot të mbijetojnë për shkak të rëndimit të gjendjes shëndetësore, pavarësisht trajtimit intensiv nga stafi mjekësor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.