Standard.al

Debat i fortë në studio/ Abilekaj: Heqja e koalicioneve i shërben PS-së; Murrizi: Nuk më plas fare…

0

Debat i fortë eshte zhvilluar mes gazetarit Enton Abilekaj dhe deputetit Myslim Murrizi, ne studion e Open  në Top Channe ku po diskutohet për sistemin zjedhor

Debati nisi kur Abilekaj tha se mos pasja e koalicioneve i shërben Edi Ramës. Kjo deklaratë u kundërshtua nga Murrizi.

Pjesë nga debati:

Abilekaj: Heqja e koalicioneve nuk është në favorin tuaj.

Murrizi: Enton, në mënyrë indirekte listat e hapura nuk lejojnë koalicione.

Abilekaj: Edhe në Kosovë ka lista të hapura por koalicione bëhen.

Murrizi: Dështoi Shpend Ahmeti që kishte koalicon me Ramush Haradinaj.

Abilekaj: Heqja e koalicioneve parazgjedhore i shërben Edi Ramës dhe Partisë Socialiste.

Murrizi: Nuk më plas mua për Partinë Socialiste.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.