Standard.al

Pse nuk i do koalicionet opozita parlamentare?! Dylgjeri: Sepse ata qëndruan në Kuvend e hynë aty si bagëti të akaparuar nga Rama e Balla

0

Nga Ylli Dylgjeri

 

Pse nuk i do koalicionet MurrizOpozita?

Sepse ata qëndruan në Kuvend e hynë aty si bagëti
të akaparuar nga Rama e Balla.

Sepse ata e dinë që as familjet e tyre si votojnë më dhe njerezit i neverisin si pazarxhinjtë me ordinere
të këtyre 30 viteve.

Normalisht këtyre do u interesonin më shumë koalicionet se kujtdo tjetër për të bashkuar ato grupet e tyre që ndahen e rigrupohen çdo jave sipas regjisë
së Ballës.

Ose dhe në rastin më të keq ata mund të hynin në koalicion me PS ne zgjedhjet që vijne e te perfitojne disa mandate.

Por tutori i tyre e di qe ata e ndyjne dhe me shume Rilindjen e tij dhe vetëm i shtojne errozionin e vete socialisteve qe kane mbetur.

Ndaj po i poshtëron pa mëshire dhe i bën fare qesharake e dordolece se në fund të dites ua ka parë harxhet qe kur shiten shpirtin dhe tani sua kursen fare as sadopak fytyren.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.