Standard.al

Parku ‘Rinia’/ 1 miliard lekë dhe u përmbyt nga pak shi! Të burgoset Veliaj…

0

Mjaftuan vetem pak ore rreshje ne kryeqytet qe parku “Rinia”, i inaguruar vetem gjashtë ditë me pare nga kryebashkiaku Veliaj, te permbytej.

Si ne cdo investim tjeter, ku viher re neglizhenca e theksuar e tubacioneve kulluese, edhe ketij projekti te Bashkise i ‘boli boja’ brenda javes, duke vene ne dyshim se ku shkuan 1 miliarde leke??

Per situaten e shemtuar ne qender te Tiranes, eshte bere edhe nje sondazh ne faqen JOQ Albania.

Plot 86% nga 12mijë votues, jane pergjgijur se pas harxhimit te hedhur dem te parave te shqiptareve kryebashkiaku Veliaj duhet te burgoset per abuzim me tenderat.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.