Standard.al

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Itali/ 270 të infektuar dhe 72 viktima në 24 orët e fundit

0

270 raste të reja me koronavirus në Itali ditën e sotme, sa 1/2 e ditës së djeshme. Kjo shënon një rënie të ndjeshme teksa përsëri gjysma e rasteve mbeten në Lombardi, 142 kurse viktimat ishin 72 në 24 orëshin e fundit.

Italia ndërkohë po shkon drejt rihapjes teksa luftë ndaj COVID-19 vijon me protokolle sigurie. Deri tani, në qershor numri i viktimave në ditë vijon të jetë nën 10.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.