Standard.al

U mbars mali… dhe polli nje mi/ Maliqi godet me postimin e tij: Reforma zgjedhore u bë me marreveshje politike…

0

Pak minuta me pare ne nje status ne Facebook deputeti Lefter Maliqi shkruan për arritjen e marrëveshjes për Reformën Zgjedhore.

Postimi i plote:

Reforma zgjedhore u be me marreveshje politike dhe me nderhyrjen e nderkombetareve. Sistemi nuk ndryshoi. Produkti do te jete serish nje parlament fiktiv shume i dashur nga liderrt aktuale me deputete me dhe pa nivel qe i bejne hosana pashait te tyre. Mbrojtja e ketij sistemi te mbyllur tregojmi qarte friken e perballjes me voten reale si dhe me uzurpimin e pushtetit absolut. I vetmi rezultat qe u arrit eshte perqafimi i zgjedhjeve te ardhshme nga Opozita.

Image may contain: 2 people, including Lefter Maliqi, people sitting and indoor

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.