Standard.al

Aktorja e njohur shpëton për mrekulli, pas një aksidenti me një sharrë elektrike…

0

Aktorja e njohur australiane, Cate Blanchett ka treguar se ka shpëtuar për mrekulli, pas një aksidenti me një sharrë elektrike gjatë izolimit në shtëpinë e saj në East Sussex.

Aktorja 51-vjeçare, fituese e Oskarit tha se u dëmtua në kokë teksa po përdorte sharrën elektrike, ndërsa shtoi se fatmirësisht nuk është dëmtuar shumë.

Duke folur me ish-kryeministren australiane Julia Gillard, Blanchett tha: “Kam patur në incident me sharrë elektrike ditën e djeshme. Përveç një gërvishtje në kokë, unë jam mirë. ”

Blanchett, e njohur për rolet e saj në “Elizabeth” dhe “Lord of the Rings” jeton me burrin e saj dramaturg, Andreë Upton dhe katër fëmijët e tyre pranë Tunbridge Wells

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.