Standard.al

Shpërthen Shehi: SHBA nuk mund të mbështesë këlyshët e komunizmit, janë flamuri i demokracisë

0

I ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi u shpreh se SHBA nuk mund të mbeshtese kurrsesi PS-në, me kalamajtë e komunistëve.

Shehi: Aleati më i madh i shqiptarëve dhe i të djathtës janë SHBA dhe SHBA nuk mund të shkojnë me PS-në, me kalamajtë e komunistëve, me horrat që vranë popullin shqiptarë se janë Shtetet e Bashkuara. Janë flamuri i demokracisë.

Nuk po vijnë këtu për Bashës, se nuk është ndonjë yll i madh, janë me Bashën se përfaqëson anti-komunizmin, por se nuk mund të mbështesë horrat e komunizmit. Shiko se çfarë ka në qeveri Rama. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.