Standard.al

Gent Strazimiri i kthehet Ramës: Do përfundosh si Musolini, ti veç mbaj këtë drejtim

0

Ish deputeti Gent Strazimiri replikoi me Edi Ramën, pasi, për të mbrojtur sistemin e listave të mbyllura krahasoi Strazimirin me një tjetër të listës jofituese, që është sot në parlament. Duke përdorur variantin e shkurtuar të emrit Edvin, emrit të parë që ka patur Rama, Gent Strazimiri i ka treguar kreut të qeverisë vendin ku do të takohen së bashku.

“Vini?! Më thonë që të paskësh marrë malli për mua!
Mos u mërzit se do të takohemi shpejt!!!!
Në “Piazzale Loreto” të pres siç të kam premtuar😉, ti veç mbaj këtë drejtim!!!
Sa më shpejt të ecësh, aq më shpejt me takon😉!”

“Piazzale Loreto” është një shesh në Milano, ku partizanët varën prej këmbësh kufomën e Benito Musolinit. Mes Ramës dhe Strazimirit ka patur përplaske të forta që në 2014-ën, kur Gent Strazimiri denoncoi në mënyrë të përsëritur se Edi Rama kishte futur më parlament 19 deputetë me të shkuar kriminale.

Fotografia e Gent Strazimiri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.