Standard.al

E fundit/ Shpërthim i fuqishëm me tritol në Vlorë, alarmohen banorët

0

Një shpérthim i fuqishëm ka ndodhur në Vlorë ndërsa nga informacionet paraprake, Faxweb.al mëson se dyshohet për lëndë plasëse tritól.

Ngjarja ka ndodhur pranë rrugës Transballkanike ndërsa deri më tani nuk ka raportime për njerëz të lénduar.

Minutat në vijim pritet të ketë informacione më të detajuara për ngjarjen pasi epolicia është nisur drejt zonës ku ka ndodhur shpèrthimi.

Zhurma që është dëgjuar ka qenë m,jaft e fortë dhe banorët e lagjes kanë dalë nga banesa të alarmauar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.