Standard.al

Ku janë strukturat e shtetit?! Beqiri: Policia përgjon fshatarët që vadisin kanabisin, por jo grupet kriminale që vrasin

0

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, avokati Idajet Beqiri u shpreh se prokuroria dhe policia merren me raste banale dhe jo me veprimtarinë e rëndë kriminale.

Idajet Beqiri: Policia, prokuroria dhe gjykatat merren me probleme që të vjen zor t’i kujtosh. Përgjojnë një fshat që thotë t’i sjellin ujin te bimët narkotike që ka dhe policia përgjo pa fund, dhe të lesh jashtë vëmendjes kriminelët që i njeh, që ua di problematikat me bizneset.

Ku janë strukturat e shtetit, ku është policia për ta mbajtur nënë kontroll këtë kontingjent krimininal. Në vend që të bëhen përgjime erdhi uji, nuk erdhi uji, ai përgjime të bëhet se në filan orë do të shkojnë dhe do ta vrasin atë, e policia të jetë aty. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.