Standard.al

Ish deputetja e PS-së e thotë hapur: Për të ardhur keq që një vend aspirues për BE, të ketë nevojë për presion nga ambasadorët

0

E ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço në RTV Ora, ish-deputetja e PS-së Arta Dade u shpreh se është e çuditshme që një vend i cili aspiron për BE, ka nevojë për presion nga ambasadorët.

Arta Dade: Rezidenca e ambasadave janë toka të tyret, e vendeve që përfaqësojnë, dhe që një vend që aspiron të hapi negociata, të ketë nevojë që t’i ushtrojnë ambasadorë të fuqishëm, si ai i SHBA, BE dhe MB.  Është për të ardhur keq që nuk arrihet një kompromis në vendin e vet. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.