Standard.al

Grida Duma: Opozita do vijë në pushtet me votë, me zgjedhje të parakohshme dhe me qeveri tranzitore

0

E ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço në RTV Ora, ish-deputetja e PD-së, Grida Duma u shpreh se PD do të vijë pushtet me votë dhe qeveri tranzitore.

Grida Duma: Ajo që do të zgjidhim është marrja e pushtetit me votë, me zgjedhje të parakohshme dhe me qeveri tranzitore. Pa diskutim do ta marrim pushtetin me votë, dhe nuk e kemi lënë në biseda tavolina apo në dorë të ndërkombëtarëve.

Ne e dimë misionin tonë për të ndërtuar një gur në pjesën formale në ligjvënie dhe për të kuptuar se disa gjëra e tejkalojnë ligjin. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.