Standard.al

Lajme të mira nga Italia/ Bie edhe numri i viktimave, edhe ai i të prekurve…

0

Mbërrijnë sërish lajme të mira nga Italia.

Sipas asaj që raporton Mbrojtja Civile Italiane, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 75 viktima, ndërsa një ditë më parë kishim 75.

Sa i përket rasteve të reja, nga 416 që kishim 24 orët e shkuara, sot kemi vetëm 355.

Frymëmarrje edhe për spitalet teksa janë liruar 293 shtretër në pavione dhe 15 në terapi intensive.

Sipas burimeve zyrtare, 59% e rasteve janë të përqëndruara në Lombari, rajoni më i prekur gjatë pandemisë.

Me shifrat e sotme, numri total i të prekurve arrin në 233,019 persona, ndërsa ai i viktimave në 33,415.

Buletini për të gjitha rajonet:

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.