Standard.al

Theu rregullat e karantinës dhe mori pjesë në një festë në Spanjë/ Princi belg rezulton pozitiv në testin e koronavirusit

0

Një nip i Mbretit të Belgjikës, Filipes, Princi Joakim ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit, pasi ka marrë pjesë në një party në Spanjë.

Mediat spanjolle shkruajnë se princi ka thyer rregullat e karantinës madje, sepse në atë party merrnin pjesë shumë persona. Gazeta El Pais, tha se princi, që është i dhjeti për nga rendi i pasardhësve të mbretit, ishte në festë së bashku me 26 të tjerë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.