Standard.al

Konfirmohen raste të reja me koronavirus në Greqi, ja sa ka shkuar numri total i të infektuarve

0

Shtatë raste të reja me koronavirus konfirmohen ne 24 oret e fundit duke shkuar ne 2915 numri gjithsej deri tani në Greqi, ndërsa nuk ka asnjë vdekje.

Sipas njoftimit të nënshkruar nga përfaqësuesi i Ministrisë së Shëndetësisë  për koronën e re, Profesor Sotiris Tsiodras , 55.2% e rasteve kanë të bëjnë me burrat. 14 paciente po trajtohen të intubuar. Kurse, 106 pacientë janë larguar nga ICU.

Nderkohë, sot nuk ka pasur vdekje të regjistruara. Numri i përgjithshëm i vdekjeve në vend është 175 .  Nga këta, 52 ishin gra (29.7%) dhe pjesa tjetër ishin burra. Janë testuar gjithsej 178,316 monstra klinike.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.