Standard.al

Shifra të frikshme në Rusi! Regjistrohen mbi 379 mijë të infektuar me koronavirus dhe 4142 të vdekur

0

Rusia deri tani ka regjistruar 379 051 persona të infektuar me virus, ndërsa numri total i viktimave nga Covid-19 në këtë vend ka shkuar në 4142 persona.

Numri i të vdekurve në 24 orët e fundit në Rusi ka shkuar në 174 individë, kurse numri i të infektuarve në 24 orët e fundit ka shkuar në 8371 njerëz.

Ndërsa, numri total i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 358 426 persona. Numri total i të infektuarve në mbarë botën ka shkuar deri tashmë 5 833 766 njerëz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.