Standard.al

Koronavirusi/ Rritet numri i të infektuarve dhe numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

0

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, gjatë përditësimit për të dhënat e 24 orëve të fundit ka bere te ditur se tre persona kanë humbur jetën dhe 38 raste të reja me Covid-19 janë shënuar diten e sotme

Sipas raportit, dy nga viktimat janë nga Tetova, të moshës 74 dhe 57 vjeç, ndërsa viktima e tretë është nga Shkupi, i moshës 53 vjeçare. Ndërkohë, numri në total i viktimave ka shkuar në 121 persona, kryesisht nga Shkupi dhe Kumanova.
Në Maqedoninë e Veriut deri më tani janë regjistruar 2,077 raste me COVID-19.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.