Standard.al

EMRI-FOTO/ Ndërron jetë në moshën 74-vjeçare aktori i njohur

0

Aktori i njohur, Tony Scannell ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare. Lajmin e hidhur e konfirmoi miku i tij në një shkrim në Facebook të mërkurën ku shprehte ngushëllimet dhe kujtonte kohërat me të.

Aktori njihet si yll i serialit “The Bill and Flash Gordon”. Scanell u bë i famshëm për rolin si Ted Roach, të cilin e luajti për 9 vite duke nisur nga viti 1993. Ai la pas partneren e tij Agnes Lillis dhe tre fëmijë të rritur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.