Standard.al

Plas keq për vendin në Champions/ Skuadra holandeze reklamon zyrtarisht në UEFA

0

Skuadra holandeze kërkon vendin në Champions League të Ajaksit duke qenë se në përballjet direkte në këtë sezon, ka triumfuar në të dyja rastet. Skuadra e trajnerit Slot e mbylli kampionatin në të njëjtën sasi pikësh si “harkëtarët”, që nga ana e tyre mbetën pa titull, por morën vendin që të çon direkt në Champions League duke qenë se në Holandë merret në konsideratë për renditjen golavarazhi,.

Ky vendim nuk i ka pëlqyer aspak AZ Alkmarit, që sot ka paraqitur një reklamim zyrtar në UEFA dhe shpreson të përmbysë situatën dhe të luajë në edicionin e ardhshëm të Champios League si ekipi holandez që shkon direkt në grupe.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.