Standard.al

Berisha denoncimin ‘bombë’, denoncon megavjedhjen: Rama vodhi miliona euro me rikosntruksionin…

0

Ish-kreministri Sali Berisha ka denoncuar megavjedhjen që u bë në rikonstruksionin e Teatrit të Operas dhe Baletit, i cili u reklamua pak ditë më parë dhe nga kreu aktual i qeverisë.

Në postimin e tij në Facebook, Berisha shkruan se Rama harxhoi plot 11 milionë euro për rikonstruksionin e TOB, shumë me të cilën mund të ndërtoje nga fillimi një teatër të ri.

Për ish kreun e qeverisë për të aritur këtë megavjedhje ata kanë blerë 22 mijë eur një karrige.

Ja postimi i plotë i Berishës:

Miq, nje tym i zi po del nga theatri i Operas!

Nje fond prej 11 milion euro u shperdorua dhe u vodh per rikostruksionin e theatrit te Operas nga Edvin Kristaq Hajduti dhe banda e tij!

Me 11 milione euro me çmimet e Shqiperise mund te ndertohej nga themelet nje theater i Ri per operan dhe baletin.

Kurse Edvin Hajduti dhe banda e tij caktoi nje fond prej 11 milione euro per rifreskimin apo rikonstrksionin e salles, skenes dhe anekseve. Po shtoj ketu se pak vite me pare me nje fond prej 2 milion dollare u vendos ngrohja e theatrit dhe u rifreskua salla, skena dhe mjediset e saj!

Me fondin prej 11 milione euro te shperdoruar dhe vjedhur nga Edvin Hajduti dhe banda e tij i takon te jene shpenzuar 22000 € per ndenjese pasi theatri ka gjithsej 500 te tilla. Shuma e shperdoruar eshte e barabarte me 250 kg flori 24 karat, te cilat do mjaftonin dhe tepronin ndofta gjysma per larjen me ar dhe riprarimin e salles, ndenjeseve, skenes, prapaskenes, madje edhe ËC ku Edvin Hajduti deklaron se kishte gjetur zhapinj dhe bretkoca.

I kapur me presh ne dore ne kete vjedhje klamoroze dhe per ta fshehur ate, Edvin Hajduti, njelloj si krimineli ka si magnet vendin e krimit, brenda nje jave vistitoi publikisht dy here sallen e vjedhjes se madhe te miliona eurove. Nje here e vizitoi fill pas shembjes se theatrit dhe heren tjeter per ti hequr eren e vedhjes qe po kundermon ne te kater anet vendosi aty tuletin e Kol Balles duke besuar se me eren e forte te tualetit do shuaj ate te korrupsionit!

Thirrja ime eshte per shoqerine civile te hetoj kete vjedhje klamoroze dhe ti bejme gjyqin pubik Edvin Hajdutit dhe vjedhesve te tij! sb

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.