Standard.al

“Presidenti të shpërndajë parlamentin”/ Dalin fotot domethënëse nga protesta e ditës së sotme, shfaqet edhe Boiken Abazi pas lirimit

0

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvillon protestën e 3-të pas shembjes së godinës teksa LSA sjell fotot nga aktivistët që protestojnë pasditen e sotme.

Në foto duket se Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i janë bashkuar edhe Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë bashkë me kryetarin e saj, Boiken Abazin që mban në dorë një pankartë me një thënie të Ukshin Hotit. Ai u arrestua të dielën gjatë shembjes së Teatrit dhe u lirua 2 ditë më parë në detyrim paraqitje. Ndërkohë disa pankarta janë për Teatrin, qeverinë por dhe thirrje ndaj presidentit ”shpërnda parlamentin”.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.