Standard.al

Dalin pamjet nga protesta/ Qindra qytetarë vazhdojnë të mblidhen….ja çfarë po ndodh në këto momente….

0

Thirrja e Aleancës për Mbrojtjen për tu bashkuar këtë mbrëmje në zonën e ish-Teatrit Kombëtar, ka sensibilizuar me qindra qytetarë.

Këta të fundit vazhdojnë të mblidhen, për të kundërshtuar ndërtimin tashmë aty të Teatrit të ri të projektuar nga qeveria Rama.

Më herët një tubim u mbajt në Durrës, ku me qindra qytetarë firmosën peticionin për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, aty ku ishte dhe siç ishte.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.