Standard.al

DOKUMENTI/ PS mashtroi dhe veten: Në programin elektoral premtoi rikonstruksionin e Teatrit dhe jo shembjen

0

Partia Socialiste ka menduar ndryshe në programin e saj elektoral për çeshtjen e Teatrit Kombëtar. Në atë kur kërkonte votat e shqiptarëve, PS e Ramës premtonte rikonstruksion te Teatrit sipas standardeve evropiane.

Por sot Rama dhe miqtë e tij oligarkë kërkojnë kullat dhe nuk e kanë shumë mendjen te monumentet kulturore, e aq më pak premtimet elektorale. Që PS e Rama s’mbajnë asnjë premtim këtë e dinë të gjithë, mjafton të kujtojmë premtimet për 300 mijë vende të reja pune, shkatërrimin e oligopoleve apo shëndetësinë falas.

Dhe sot ja ku jemi sërish te një mashtrim i radhës.

 

Fotografia e Ylli Dylgjeri
Fotografia e Ylli Dylgjeri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.