Standard.al

FOTO-LAJM/ ‘Një popull nuk i nënshtrohet një njeriu’, banderola e shpalosur sot në protestë

0

Artistë, aktorë, aktivistë, intelektualë, qytetarë, dolën sërish në shesh për të protestuar kundër veprimit krimìnal të Edi Ramës dhe Erion Veliajt, që shembën Teatrin Kombëtar.

Ngjarja ka revoltuar jo vetëm shqiptarët, por edhe opinionin publik dhe median europiane.

“Një popull nuk i nënshtrohet një njeriu,” ishte një nga banderolat kryesore në protestë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.