Standard.al

“Shqyen zemrën dhe kujtesën e Tiranës”, Açka: Mbajeni mend këtë fytyrë! Nga sot do të jetë një pështymore

0

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka reaguar ashpër ndaj shembjen së Teatrit Kombëtar me urdhër të Edi Ramës dhe Erion Veliajt.

Reagimi i plotë i Flutura Açkës:

Ç’e ke gjithë këtë vrap, o qyq?

Asgjë nuk do të marrësh me vete, ta siguroj unë, veç damkën e shembësit të Teatrit Kombëtar dhe shqyesin e zemrës dhe të kujtesës së Tiranës.

Mund të ndërtosh një teatër të ri, por gëzimi yt dhe i të ngjashmëve të tu, do të jetë një stoli e ftohtë, së cilës do t’i gëzohesh vetëm në burgun tënd moral.

Emri yt nga sot e tutje do të jetë një pështymore!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.