Standard.al

Shembja e Teatrit, reagon Basha: Rama i vuri kazmën themeleve të shoqërisë sonë, pa shporrur atë nuk do të ketë demokraci në vend

0

Kreu i PD Lulzim Basha ka dhene reagimin e pare per aktin brutal te prishjes se Teatrit Kombetar mengjesin e sotem.

Basha:

Me shembjen e paligjshme të TK për të pastruar paratë e pista të klientëve të tij, Rama i vuri kazmën themeleve të shoqërisë sonë. Dhuna ndaj qytetarëve dhe gazetarëve është e papranueshme. Aktivistët, artistët, opozitarët e arrestuar duhet të lirohen menjëherë! Rama është varrmihësi i paqes sociale në vend, varrmihësi i ekonomisë së shqiptarëve, hajduti i pronave publike dhe një kriminel ordiner që ka shkelur dhe uzurpuar çdo pushtet. Pa shporrur atë, në këte vend nuk do ketë as ligj, as demokraci, as zhvillim dhe as mirëqenie për njerëzit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.