Standard.al

Doris Pack: Veliaj, i deleguari i Ramës miratoi shembjen e Teatrit. Europa të reagojë!!!

0

Kryetarja e Forumit të Grave në PPE, Doris Pack ka reaguar për vendimin flagrant të Këshillit Bashkiak të Tiranës, që miratoi në fshehtësi shembjen e Teatrit Kombëtar.

Në një reagim në Twitter ajo e quan një akt skandaloz dhe kërkon reagimin e institucioneve të BE.

Këshilli bashkiak #Tirana vendosi sot me postë të rrëzojë Teatrin Kombëtar. #Velaij dëshiron të bëjë fakte para se #ConstCourt të ketë folur. Ai duket se është agjenti i deleguar i #Rama. #EUROPANOSTRA duhet të reagojë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.