Standard.al

‘Arbajn Mazniku me dy rroga nga Bashkia’, Balliu: Makarona për shqiptarët, para për pushtetarët

0

Ish deputeti i LSI Klevis Balliu nepermjet nje statusi ne Facebook, ka reaguar rreth lajmit ‘bombastik’ se pas gazetareve Mira Kazhani dhe Bieta Sulo , qe marrin rroga ekstra nga Bashkia, eshte edhe zyrtari Arbjan Mazniku.

Balli shprehet se nderkohe qe qytetarte ‘genjehen’ me dy pako makarona nga Veliaj, pushtetaret pasurohen edhe me shume.

Postimi i plote:

Qytetarët marrin dy pako makarona nga Erion Veliaj ndërsa Mazniku i Erionit merr dy paga.

Makarona për shqiptarët para për pushtetarët.

Ska para, ska punë, ska zgjidhje për qytetarët e thjeshtë por për Maznikun e partisë ka para mjaftueshëm sa për ta paguar me dy rroga të ndryshme, duke përfituar miliona para nga taksat e qytetarëve të kryeqytetit.

 

Fotografia e Klevis Balliu - Faqja Zyrtare

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.