Standard.al

Lëkundje tërmeti me magnitudë 3.1 në vend, ja ku ishte epiqendra…

0

Lëkundje tërmeti janë ndjerë vetëm pak minuta më parë në qytetin e Korçës.

Sipas të dhënave nga IGJEUM tërmeti ishte me magnitudë 3.1 të shkalles rihter ndërsa epiqendra ka qenë në 8 km nga Korça dhe 4 km nga Maliqi.

Igjeum

Lëkundjet kanë qenë të lehta dhe fatmirësisht nuk raportohen dëme materiale në qark.

Emsc

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.