Standard.al

Zbardhen detaje të rënda nga ngjarja në Kosovë/ Vëllai vret me armë zjarri vëllanë dhe e djeg

0

Nje ngjarje e rëndë që ka goditur Kosovën pasditen e së enjtes, ku vëllai ka vrarë me armë zjarri e më pas ka djegur vëllain, po dyshohet se ka ndodhur për shkak të disa parave që viktima kishte sjellë nga Zvicra në Kosovë.

Pas gati dy muajve kur ishte shpallur i zhdukur, 64-vjeçari nga fshati Bërnjak i Rahovecit, u gjet i djegur nga vëllai i tij 59-vjeçar.

Si shenjë identifikuese u gjetën eshtrat e të ndjerit, të cilat policia i gjeti në oborrin e vëllait të tij, i cili tashmë edhe e ka pranuar se ka vrarë me armë zjarri vëllain e më pas e ka djegur trupin e tij të pajetë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.