Standard.al

Pipero jep lajmin e mirë, tregon kur do bjerë numri i të infektuarve….

0

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero thotë se tashmë e kemi kaluar pikun e koronavirusit.

Ai thekson se në fillimin e javës tjetër numri i të infektuarve do bjerë akoma më shumë.

“Nga fundi i prillit numri i të prekurve do jetë shumë i ulët. Ndoshta do kemi raste sporadike në maj”, tha Pipero në Opinion

Mjeku theksoi se kurba ka qenë e butë, jo shumë problematike për sistemin tonë shëndetësor dhe kjo falë një sërë masash efektive.

“Numri i ulët i telefonatave tek 127, ulja e rasteve që shtrohen dhe shtimi i rasteve të shëruara është i dukshëm”, theksoi Pipero.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.