Standard.al

ÇMENDURI/ Malltezit: Si dyshja Rama-Zoto përlahu 14 milionë euro për dy javë…

0

Anëtari i Kryesisë së PD, Jamarbër Malltezi i rikthehet edhe një aferës së inceneratorëve.

Sipas tij, kryeministri Rama dhe biznesmeni Klodian Zoto kanë përlarë brenda dy javësh plot 14 milionë euro.

Sipas Malltezit, edhe pse kontrata e tregon qartë se pas 28,5 milionë eurosh të dhëna kompania në fjalë duhet të dorëzojë inceneratorin, sërish vazhdohet të lëvrohen “fonde”.

Postimi i plotë i Jamarbër Malltezit:

1 foto – 14 milion euro!

Duhen Sakrifica,POR ja edhe saktifica RAMA-ZOTO (Koka, Ahmetaj etj.) qe vjedhin gati 14 Milione euro per 14 dite!

Kjo foto tregon (1) kontraten qe ka marre 28.5 milione euro nga shteti per ta ndertu me celesa ne dore dhe (2) nje rrjesht me poshte kontraten qe po i japin italianit 15 milione qe tua ndertoje me celesa ne dore. (14 milione euro perlahen brenda 2 javesh nga Rama-Zoto me duart ne xhepa – 24.10.2016 firme me shtetin per 28.5 milione euro, 10.11.2016 firmos me italianin qe tua ndertoje per 15 milione dhe sekserlleku 13.5 milione euro ne xhepat e Rama-Zotos. (A)SPAK?

CMENDURI

Asnje fjale se cfare teknologjie, as karakteristika, as niveli i gazrave ne atmosfere, as sasia dhe cilesia e hirit, as nese do jete i ri apo i vjeter dhe te jete vete si skorje. Kush e di nese italiani nga ana tjeter nuk ka gjet ndonje kinez qe t’a ndertojne me celesa ne dore per vec 3 milione euro se nuk ka asnje kusht, asnje garanci, asnje karakteristike shtrenguese.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.