Standard.al

Gjirokastra vijon rezistencën, dalin përgjigjet e 3 personave të testuar për covid-19 në Lazarat

0

GJIROKASTËR- Rrethi i Gjirokastrës ashtu si i Dibrës, vijon të mbetet i pa prekur nga CoVid-19. Ndërkohë njoftohet se marrja e tamponëve në Gjirokastër po vijon.

7 persona të tjerë do të testohen nga epidemiologët, një i ri nga Gjirokastra me historik udhëtimi jashtë dhe 6 emigrantë shqiptarë që janë në pritje në Kakavijë për të hyrë në karantinë në struktura hotelerie.

Ndërkaq 3 persona që u testuan dje në Lazarat rezultuan negativë ndërsa priten përgjigjet për 11 persona të tjerë/TCH

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.