Standard.al

Dielli do shkëlqejë/ Parashikimi i motit për sot…

0

Vendi ynë vijonë të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike ndërsa moti do të jetë i kthjellët.

Edhe për ditën e enjte pritet që vendi ynë të ndikohet nga të njejta kushte atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin me vranësira fare të pakta kalimtare.

Temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga 2°C në zonat malore deri në 9°C në ato të ulta dhe ato bregdetare (përsëri të freskëta).

Në ato të mesditës pritet një rritje me vlera të parashikuara nga 18°C në relievet malore deri në 24-25°C në ato të ulta e bregdetare.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.