Standard.al

44-vjeçari nga Fieri humb jetën në Maqedoninë e Veriut, i infektuar me koronavirus

0

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë një person i moshës 44-vjeçare, tek i cili postmortum është konfirmuar prania e koronavirusit.

Siç raporton Klan Maqedoni, bëhet fjalë për një punëtor ndërtimi nga Fieri, që kishte qëndruar Komunën e Kavadarit i vetëm në banesë me qira.

Siç thuhet, ai nga 31 Marsi nuk kishte shkuar në punë dhe supozohet se ka ndërruar jetë tre ditë më parë. Viktima nuk ka qenë i regjistruar si i sëmurë dhe as që ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.