Standard.al

Sot Dita e Shëndetit! Berisha: Dënoj papërgjegjshmërinë e Edvinit dhe Ndrikull Hajnisë ndaj personelit shëndetësor…

0

Nga Sali Berisha

 

Miq, sot eshte dita nderkombetare e shendetit. Une shfrytezoj ket rast per tju uruar te gjitheve ju te dashur miq dhe mbare shqiptareve, shendet te plote dhe te gjithe atyre qe vuaje nga semundje te ndryshme le tju urojme se bashku sherim te plote nga semundjet qe kane.

Miq çdo vit kjo dite kremtohet duke promovuar nje problem te rendesishem per shendetin e njeriut. Kete vit kjo dite na gjene ne dhe mbare njerezimin ne lufte me nje pandemi me te rrezikshmen e 100 viteve te fundit.

Ndaj dhe ju ftoj te bejme gjithçka ne luften kunder saj dhe tju urojme sherim te shpejte te gjithe atyre qe ne spital apo shtepite e tyre kalojne kete viroze.
Gjithashtu ju ftoj miq te falenderojme me mirenjohje te thelle mjeket dhe infermieret tane per misionin e tyre human, kujdesin qe tregojne per shendetin tone. Ne veçanti te falenderojme me mirenjohje te pakufishme te gjithe stafin mjeksor qe perballet çdo dite ne spital, apo sherbim ambulator me kete epidemi.

Se fundi miq, kjo dite na fton ne te denojme me ashpersine me te madhe qendrimin e papergjegjshem dhe çnjerezor te Edvin PPP Maskes dhe Ndrikull Hajni Maskes ndaj personelit shendetesor me te cilin:
1-Lane pa mbrojtje kete personel perballe covid 19 ç’ka pati si rezultat semundshmerine e tyre me te larte ne bote!
2-I mashtruan pafytyresisht se do kene nje shperblim mujor shtese prej 1000 euro dhe me cinizem u dhane sot gjithsej 50 euro.

Edhe njehere shendet te plote! sb

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.