Standard.al

Presidenti rikujton ditëlindjen e Vaçe Zelës: I përjetshëm kujtimi i mbretëreshës së këngës shqiptare

0

Presidenti i Republikes, Ilir Meta nepermjet nje postimi ne Facebook ka kujtuar ditelindjen e Vaçe Zeles.

Postimi i plotë

Sot është ditëlindja e mbretëreshës së përjetshme të këngës shqiptare, Vaçe Zela, Nderi i Kombit.

Vepra dhe trashëgimia e saj e pasur flet më shumë se çdo gjë tjetër.

Ndaj dëshiroj t’i përshëndes të gjithë shqiptarët me një nga perlat e saj!

I përjetshëm kujtimi i kësaj koloseje të këngës dhe kulturës shqiptare! 🇦🇱 🎼

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.