Standard.al

Presidenti Meta, mesazh në televizion kombëtar italian “Rai Uno”: Do t’ia dalim, forca dhe kurajë…

0

Presidenti Ilir Meta ka qenë i ftuar sot në televizionin italian “Rai Uno” për të falënderuar artistin italian që luajti himnin kombëtar të Shqipërisë.

Artisti italian Marcelo, në emisionin “Storie Italiane” mori falenderimin e drejtpërdrejt të Presidentit Ilir Meta. Në një lidhje direkte nga zyra e tij për Rai Uno, Meta u shpreh në gjuhën italiane: “Mirëdita nga Tirana. Marcelo, faleminderit që këndove himnin e Shqipërisë. Të ndjejmë pjesë të së njëjtës familje shqiptare. Shqipëria e Italisë, shqiptarë italiane, do t’ia dalim, forca dhe kurajë për të rinjtë për familje, për të ardhmen e shteteve tanë. Ju uroj gëzuar pashkët të gjithë shqiptarëve. Rroftë Shqipëria, rroftë Italia”.

Pas ndihmës me 30 mjekë dhe infermierë artisi Marcelo, në shenjë falënderimi për Shqipërinë, luaji himnin kombëtar të Shqipërisë në skenë të improvizuar gjatë karantinës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.