Standard.al

Basha: ‘PD do të ofrojë zgjidhje konkrete. Fokusi jeta e shqiptarëve…

0

Basha: ‘PD do të ofrojë zgjidhje konkrete. Fokusi jeta e shqiptarëve jo retorika politike
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke falenderuar Ambasadën Amerikane për ndihmën që i kanë dhënë Shqipërisë në këto momente, shkruan se

‘PD do vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social, të ofrojë zgjidhje konkrete & të kërkojë transparencë nga qeveria.
Fokusi ynë është jeta,shëndeti dhe ekonomia e shqiptarëve, jo retorika politike.’
Përgjigja e Bashës vjen pas një statusi të ambasadores amerikane, Yuri Kim, që shkruan se politika në Shqipëri në këto momente duhet të jenë bashkuar.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.