Standard.al

‘Duket sikur do e humbim betejën’, Infermierja me lot ne sy tregon situatën…

0

Një infermiere nga Anglia, Shirley Watts ka postuar një video mjaft prekëse në rrjetet sociale. Me lot në sy dhe me hundën e kuqe nga maska që mban me orare të zgjatura rrëfen situatën e vështirë me koronavirusin.

‘Duket sikur do e humbim këtë betejë. Jemi gjunjëzuar, por ne po punojmë fort, sepse vetëm kështu mund të shpëtoni jetë dhe të na ndihmoni edhe ne që po punojmë me gjithë forcat për të shpëtuar njerëzit tuaj më të dashur.

Më poshtë keni videon e plotë:

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.