Standard.al

Lajm i mirë/ Shërohen edhe 3 infermierë të prekur nga COVID-19

0

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se janë shëruar 3 infermierë të prekur nga COVID-19, pas testit konfirmues.

Në total deri tani janë shëruar 18 personel shëndetësor.

Postimi i Ministres Manastirliu:

🔴#COVID-19 Lajm i mirë🙏🏼

Edhe 3️⃣ infermierë janë shëruar🙏🏼

Shkon në 1️⃣8️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar në Tiranë, Durrës, Lezhë ✅

Deri tani janë 9️⃣9️⃣ pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me 🤜#COVID-19🤛

#FORCA

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.