Standard.al

Rama ‘jep lajmin’ shkarazi: Po studiojmë mundësinë e legalizimit të kanabisit

1

Në një lidhje direkte për emisionin “Zonë e Lirë”, kryeministri Edi Rama teksa foli për situatën me Koronavirusin dhe masat e marra, shkarazi permendi edhe se po studion mundesine per te legalizuar kanabisin për arsye mjekësore.

“Po e studiojmë këtë mundësi. Jemi shumë të avancuar, por ende nuk jemi në kapitullin e fundit. E kam fjalën për ligjërimin e prodhimit të kanabisit për arsye mjekësore”, tha kryeministri në emisionin “Zonë e Lirë”.

1 Comment
  1. Astrit says

    Lidheni me zinxhire .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.