Standard.al

Durrës, 11 pjesëtarë të një familjeje të infektuar me COVID-19

0

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se janë 26 raste gjithsej vetëm në Durrës.

Durrësi ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të të infektuarve brenda 24 orëve, me plot 12 raste të reja në krahasim me një ditë më parë.

Gazetari i Ora News,  mëson se 11 prej 12 rasteve të reja janë familet e tre vëllezërve me banim në Durrës.

Burime të sigurta i thanë gazetarit se atyre u është marrë tampon dje dhe është sjellë në Tiranë për analizë.

Ata ndodhen të vetëkarantinuar në banesë.

Ne Shqiperi jane gjithsej 243 të prekur nga COVID-19

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.