Standard.al

Ndërron jetë e moshuara, shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

0

Ka ndërruar jetë një paciente e prekur nga virusi Covid-19 në Shqipëri, duke e çuar në 6 numrin e personave që kanë humbur jetën nga komplikacionete shkaktuara nga ky virus.

Pacientja 71-vjeçare nga Tirana ishte e shtruar prej 7 ditësh në Spitalin Infektiv ku mbahej në terapi intensive dhe me frymëmarrje të drejtuar.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, 71-vjeçarja me hipertension, e shtruar prej 7 ditësh në spitalin Infektiv, nuk arriti të mbijetojë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.